Realizacja II etapu rozbudowy. Zbudowano i uruchomiono: 2 hale produkcyjne, budynek administracyjny, magazyny oraz szereg obiektów infrastruktury technicznej.
W efekcie rozbudowy przedsiębiorstwo zmieniło swój profil działalności, wprowadzając do przedmiotu działalności szereg nowych wyrobów, w tym przede wszystkim: maszyny i urządzenia stanowiące wyposażenie fabryk płyt pilśniowych, maszyny i urządzenia do transportu ciągłego, suwnice bramowe i pomostowe o dużych udźwigach, żurawie portowe, urządzenia odpylające dla przemysłu górniczego i cementowego.
Szereg z tych urządzeń miało charakter prototypowy. Produkowane przez przedsiębiorstwo maszyny i urządzenia, począwszy od 1958 roku do teraz, trafiają na rynki zagraniczne, znajdując swych odbiorców w krajach niemal wszystkich kontynentów, m.in. w Austrii, Bułgarii, Chinach, Ghanie, Indonezji, Iranie, Maroku, Indiach, Rumunii, Norwegii, Rosji.
Minister Przemysłu Ciężkiego, zarządzeniem nr 62/Org/67 z 11 listopada 1967 roku, nadał przedsiębiorstwu nową nazwę: Fabryka Maszyn i Urządzeń FAMAK.