Uroczyste przekazanie węzła do przeładunku węgla i rudy żelaza.

W dniu 23.03.2017 r. w w Ciernej nad Tisou na Słowacji odbyło się uroczyste przekazanie do eksploatacji dostarczonego firmie Bulk Transshipment Slovakia węzła do przeładunku węgla i rudy żelaza.

W oficjalnym otwarciu udział wzięli także przedstawiciele naszej Spółki: Wiceprezes Zarządu Pan Paweł Majcherkiewicz, Dyrektor Segmentu Przeładunkowego i Dźwignicowego Pan Marek Boroń oraz Główny Projektant układu Pan Jan Święch.

To drugi obiekt kompleksowo zrealizowany przez naszą Spółkę dla słowackiego kontrahenta.

Przypominamy, że pierwszy węzeł rozładunku węgla i rudy żelaza został uruchomiony w 2010 roku. Obiekt pracuje zgodnie z założeniami, co umożliwiło do tej pory przeładunek 16 mln ton rudy żelaza.

Wydajność nowego kompleksu szacowana jest na 1500 ton materiału na godzinę. Automatyczny przeładunek odbywa się przy użyciu zaprojektowanych, wyprodukowanych, zmontowanych i dostarczonych przez FAMUR FAMAK S.A. maszyn i urządzeń - wywrotnicy wagonowej do rozładunku wagonów szerokotorowych, przejezdnych kruszarek do kruszenia zamarzniętych brył rozładowywanego materiału, przenośników zgrzebłowych, przenośników taśmowych, przejezdnego przenośnika załadowczego na wagony normalnotorowe, a także systemu sterowania, zasilania i wizualizacji pracy całego kompleksu.