Nowy kontrakt FAMUR FAMAK S.A.

Miło nam poinformować, że FAMUR FAMAK S.A. zawarł kontrakt na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie systemu przeładunkowo-transportowego materiałów sypkich o wydajności 6.000 t/h w holenderskim terminalu EMO. W ramach umowy spółka nie tylko dostarczy, ale również zaprojektuje system przeładunkowo-transportowy. Kluczowym zadaniem będzie dostosowanie projektu do obecnej infrastruktury terminala. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ponad 32 mln zł.


Nasza Spółka jest pierwszą polską firmą, która zaprojektuje i dostarczy sprzęt dla terminalu EMO – największego terminala przeładunkowego węgla i rudy żelaza w Europie, który znajduje się w Porcie Rotterdam.


FAMUR FAMAK S.A., jeszcze jako Famak, pracował po raz pierwszy dla EMO w latach 2010-2012. Był wtedy – jako poddostawca podmiotu zagranicznego – odpowiedzialny za wyprodukowanie, dostawę i montaż największej rozładowarki statków na świecie.


Tym razem, jako jedyni w Polsce, będziemy dostarczać sprzęt do EMO już nie jako poddostawca, ale pod własnym szyldem. Podpisanie kontraktu z czołowym terminalem, obsługującym największe statki z całego świata, to przełom dla naszej firmy. Trudno wymarzyć sobie lepsze miejsce do zdobycia referencji, które powinny nam umożliwić zwiększanie wolumenu sprzedaży eksportowej. Realizacja tego projektu jest dla nas szansą, by stać się rozpoznawalną marką nie tylko w Polsce, ale i za granicą.